Безпристрастен поглед към Мекотели

Безпристрастен поглед към Мекотели

Безпристрастен поглед към Мекотели

Blog Article



Поради тези причини вирусът обикновено е най-забележим в среди с много хора, включително:

Повечето двучерупчести имат чифт големи хриле, разположени в мантийната си кухина. Тези хриле позволяват на двучерупчестите животни да извличат кислород от водата (за да дишат) и да улавят храната; вода, богата на кислород и микроорганизми, се вкарва в кухината на мантията и се измива през хрилете.

Двукрилите са наречени така заради сдвоените си черупки. Черупките на двучерупчетата се състоят от две половини, огледални изображения една на друга, които са съединени в единия край от гъвкава панта. Всяка половина е асиметрична и закръглена, така че когато е затворена срещу противоположното си число, това образува куполно пространство близо до шарнирния ръб на черупката, което побира по-голямата част от тялото на двучерупчестата и се стеснява към ръба на черупката, която се отваря.

„Това тук е мастилената торбичка – казва Винтър, експерт по фосилизираните безгръбначни в Бристолския университет, Великобритания. – Това всъщност е пигмент – химически съхранен меланин.“

Учители и дневни работници. Хората, които редовно влизат в контакт с малки деца, могат да имат повишен риск от предаване на този вирус.

Кръвта на обикновено е безцветна и съдържа клетъчни елементи, наречени амебоцити. В кръвта на някои охлюви и при главоногите съдържа хемоглобиноподобното вещество хемоцианин, което съдържа мед, вместо желязо.

По този начин се създава воден поток, който отблъсква от тялото отделените изпражнения. Новите тъкани се образуват от вътрешна мезодермална пластинка.

Поради торзията се наблюдава хиастоневрия – кръстосана нервна система.

Един вид мекотели, аплакофорите, са цилиндрични червеи без мекотели нито черупка, нито крака.

Жизненият цикъл при мекотелите показва също голямо разнообразие. Сухоземните мекотели и главоногите се развиват без да преминават през междинни форми.

Живеалиште: Копнени и водни живеалишта на секој континент и океан во светот

(Имайте предвид, че въпреки че повечето двучерупчести имат сдвоени черупки, няколко вида или имат драстично намалени черупки, или изобщо нямат черупки.)

Следи от тези опити на натуралистите за класификация на мекотелите се откриват и в съвременните класификации на типа. Мекотелите днес са отделени в два подтипа, въз основа на типа на нервната система и характера на външния скелет на мекотелите.

Храносмилателната система е сложно устроена. Състои се от уста, устна празнина, глътка, хранопровод, стомах, двуделен черен дроб, тънко черво, задно черво и анус.

Report this page